Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.

Bunu Ben De Yaparım! / Christian Saehrendt , Steen T. Kittl

Bunu Ben De Yaparım! / Christian Saehrendt ,  Steen T. Kittl
Üretici: AYRINTI YAYINLARI
Ürün Kodu: 9789755397054
Stok Durumu: 2
₺16.00
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

Kitap Hakkında

Modern sanatı anlamak neden bu kadar zor?  Neyin sanat olduğuna, neyin olmadığına kim karar veriyor? Sanat ve kuram yazılarında neden tumturaklı bir dil kullanılır? Sanat camiasının şatafatlı kulislerinde neler olup bitiyor?İşte size, son derece eğlenceli bir modern sanat kılavuzu!Söz futboldan, televizyon dizilerinden açılınca hemen herkes bir şeyler gevelese de, sanat muhabbetlerinde kem küm etmemek için en azından birkaç ayrıntı ve anekdot bilmek gerekiyor. Ama bu zamanda, sanat dünyasının karmaşık labirentlerinde uzun uzun gezinmeye kimin vakti var ki?Sanat, sanat dünyası ve sanat ticareti hakkındaki acımasız gerçekleri öğreneceğiniz bu rehber kitap, benzer cümleler kuran sanat erbabından ve bildik, yavan heyecan gösterilerinden hiç şaşmayan sanat pedagoglarından çok farklı bir telden çalıyor. Çağdaş sanatın en önemli türleri ve akımları hakkında genel bir bilgi verirken, anekdotlarla eğlendiren ve sapla samanı birbirinden ayırt etmeyi öğreten bu sanat rehberinin mottosu şu: Az olsun, öz olsun.Çağdaş sanat sergilerinde bazen çileden çıkan ama sanat düşmanı olmak da istemeyen herkese hitap ediyor bu kitap. Okurları, dışı cilalı, içi boş sergilerden uzak durmaya, sıkı bir “sanat diyeti”yapmaya çağırıyor!“Çok eğlenceli ve keyifli!” –Focus dergisi“Meşhur isimlerden korkmayan, sahte saygı gösterilerinde bulunmayan bir kitap. Modern sanat hakkında sağlam bilgiler veren, aynı zamanda da güldüren bir kitaba her zaman rastlanmıyor.” –Literaturkritiker dergisi

Künye

Yazarlar Hakkında

Christian Saehrendt
1968’de doğdu, Hamburg’da Güzel Sanatlar okuduktan sonra Heidelberg’de sanat tarihi öğrenimi gördü. Doktoralı sanat tarihçisi, Berlin’de yayıncılık yapıyor.
Steen T. Kittl
1969’da doğdu, Kiel’de kültür bilimleri, Berlin’de sanat tarihi öğrenimi gördü. Yazar, ayrıca reklam sektöründe sanat yönetmeni ve konsept yaratıcısı olarak da çalışıyor.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: