Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.

(Ciltli) Hapishane Defterleri Cilt 2 / Antonio Gramsci

(Ciltli) Hapishane Defterleri Cilt 2 / Antonio Gramsci
Üretici: KALKEDON YAYINLARI
Ürün Kodu: 9786054511396
Stok Durumu: 2 - 3 Gün İçinde
₺55.00
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

"Antonio Gramsci'nin Hapishane Defterleri uzun zamandır Batı siyasal düşüncesinin en saygıdeğer metinleri arasındadır. Önemli bir siyasi figüre insani bir his kazandıran bu edisyon, onun Faşist bir hücrede biriktirdiği düşüncelerinin dokunaklı bir aktarımıdır."
Terry Eagleton

"Tamamıyla muazzam bir başarı… Bu eser Gramsci'nin projesinin boyutu ve çeşitliliği hakkında üstümüzde dolaysız bir etki bırakıyor."
Richard Bellamy, Times Literary Supplement

"Bu eser, Gramsci'nin sıra dışı Hapishane Defterleri'nin o parçalı inceliğiyle ve hayranlık uyandıracak derecede kesintisiz ve meydan okuyan dürüstlüğüyle aktarılmış halidir. Joseph Buttigieg'in çalışması, bir araştırmacılık ve uyumluluk ve tam bir duyarlılık abidesidir. Bundan sonraki ciltlerle birlikte tüm eser tamamlandığında kayda değer bir insani cesaret ve entelektüel beceri abidesi şimdiye dek görülmemiş biçimde dikilmiş olacaktır."
Edward W. Said

"Yirminci yüzyılın en büyük entelektüel miraslarından biri… Gramsci ile birlikte Marksizm, toplumun demokrasiden çıkarı olduğu sürece devam edecek gibi görünen proleter bir entelektüel geleneğin kurucusu payesine kavuşmuştur."
William Hartley, Italian Quarterly
 

 

Türkçe (Orijinal Dili:İngilizce)
544 s. -- 2. Hamur-- Ciltli -- 14 x 20 cm 
İstanbul, 2012
ISBN : 9786054511396

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: