Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.

(Ciltli) Hapishane Defterleri Cilt 1 / Gramsci

(Ciltli) Hapishane Defterleri Cilt 1 / Gramsci
Üretici: KALKEDON YAYINLARI
Ürün Kodu: 9786054511334
Stok Durumu: 2 - 3 Gün İçinde
₺65.00
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

Bu kitap Renmin Üniversitesi Marksizm kürsüsü öğretim görevlilerinin yürüttükleri ortak bir akademik araştırma projesinin ürünlerini içermektedir. Kitap Geleceğin Sosyalizmi Üzerine, Bauillard'ın Simülark Düzeni, Post-modern Feminizm, Roemer'in Emek Dışı SömürüTezi, Ekolojik-Marksizm, Post-modern Marksizm, 20. Yüzyıl Sosyalizmi, Radikal Demokrasi, Yeni-Emperyalizm, Pazar Sosyalizmi, Post-Modernizm, Renk Devrimleri ve Post-Marksizm olmak üzere 10 bölüm içermektedir.

Kitabın yazıldığı günlerde, ABD'den tüm dünyaya yayılan mali sermaye krizi ve bölgedeki taşları yerinden oynatan Arap dünyasındaki sarsıcı olaylar henüz ortaya çıkmamıştı. Fakat bu kitaptaki düşüncelerin önemli bir bölümü tamı tamına bu olayların habercisi olan gelişmelerin keskin gözlerle gözlemlenmesi ve analizi üzerinde şekillenmiştir. Kitapta J. Bellamy Foster'in de vurguladığı gibi, yine de son sözü ilerde nihai olarak halkların söyleyeceği ve yeni-emperyalizmin barikat ve havuzlama çabalarının yeni bir isyan çağını açacağı kesindir.

Jean Baulliard, Fransa'yı olduğu kadar tüm dünyanın ilgisini üzerine çeken bir düşünür olarak, eleştirmenler tarafından "post-modernizme karşı olan post-modern radikal" olarak değerlendirilmiştir. Kitapta düşünürün başlıca eserleri ve düşüncesinin geçirdiği ilginç evrim ve geç döneminde geliştirdiği radikal post-modern simülark düzeni teorisi ele alınmaktadır.

 

 

Türkçe (Orijinal Dili:İtalyanca)
702 s. -- 2. Hamur-- Ciltli -- 14 x 20 cm 
İstanbul, 2012
ISBN : 9786054511334

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: