Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.

Hakkımızda

Türkiye de 12 Eylül 1980 askeri darbesiöncesi ve sonrasında yaşanan süreçlerde işlemediği suçların faili haline getirilen ve Ülkemiz tarihinde 32 Yıl cezaevinde kalarak En Uzun Süre cezaevinde kalan politik tutsak unvanını kazanan Tahir CANAN ‘dır.
Tahir CANAN ın yaşadığı hukuksuzluk 2011 yılı ile 2013 yılı arasında yazılı ve görsel medya başta olmak üzere birçok kez gündeme gelmiş ve TBMM de konu olmuştur. Tahir CANAN A ÖZGÜRLÜK adı altında yürütülen kampanya sonucu mecliste bulunan 4 partinin ortak imzası ile 30 Nisan 2013 tarihinde özgürlüğüne kavuşmuştur.
Özgürlük 26’lı yaşlarda başlayıp 60’lı yaşlarda çıkan bir insan için gerçekten çok değerli. Yaşanmamışlıklar ve yaşanacaklar…
 Ve hayata yeniden tutunma…
 İşte tam da bu noktada Tahir CANAN 32 yıllık mahpuslukta okuduğu yüzlerce kitaptan ayrılmak istememiş ve bu birlikteliği bir kitapevi açarak devam ettirmek istemiştir.
Bu bağlamda yaşadığı Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Gebzeli dostlarının desteği ile bir kitapevi açma kararı alarak mütevazı bir dükkân tutmuştur.

32 yıl politik tutsaklık yaşayan Tahir CANAN saygın yayınevlerinin kitaplarını Gebzeli kitapseverler ile buluşturmak için mücadele etmektedir. Kitabevine bağlı olarak teknolojik süreçleride kullanmak adına internet üzerindende sizlere ulaşmak istemekteyiz.
 Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

 Saygılarımızla,
      Özgürlük Kitabevi